Anunţurile expirate se regăsesc la: Arhiva anunţuri/comunicate
ANUNȚ DE ÎNCEPERE PROIECT - Dotarea Școlii gimnazială Mihai Bravu, judeţul Tulcea cu echipamente de protecție medicală
Obiectivul general al proiectului constă în asigurarea unei capacități adecvate în unitățile de învățământ din Comuna Mihai Bravu, Jud. Tulcea în vederea gestionării crizei sanitare, prin diminuarea riscului de propagare a infecției cu SARS – COV – 2 în sistemul public de educație și prin limitarea numărului potențial de cazuri de infecție care ar trebui tratate în sistemul public de sănătate. Limitarea răspândirii virusului, precum și a efectelor extrem de grave ale acestuia asupra populației, va putea fi realizată prin asigurarea disponibilității echipamentelor/dispozitivelor de protecție medicală și asigurarea condițiilor igienico-sanitare minime necesare, astfel încât se impune dotarea corespunzătoare a unităților de învățământ din Comuna Mihai Bravu, Jud. Tulcea.
>>> pagina proiectului

proiect_echipament_scoala.pdf  (170,46 KB)  data: 22-04-2022   utilizator: 1